Pradžia Fotografija/Filmavimas Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: Valeria Quintero Photography

Vestuvių fotografo (ės) išsirinkimas neretai tampa vienu įdomesnių ir svarbesnių aspektų vestuvių planavimo procese nes tai vienintelis apčiuopiamas būdas atsiminti nuostabiausias akimirkas. Nepalikite šito pasirinkimo paskutiniai minutei ypač todėl, kad neretai geriausi vestuvių fotografai būna metams į priekį ar net ilgiau jau iš anksto užsakyti. O kaip išsirinkti vestuvių fotografą pamėginsime pasiūlyti 5 patarimus.

1. Išsirinkite stilių ir biudžetą

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: Rocha Photography

Kas liečia fotografiją, čia vyrauja daugybę įvairių stilių ir fotografavimo technikų, todėl yra be galo svarbu žinoti kas jums patinka ir kas gražiausiai atvaizduos jūsų asmenybę bei vestuvinę nuotaiką.Pavyzdys, jeigu jūsų vestuvės bus arti jūros, patartina nesirinkti fotografo kuris specializuojasi portreto nuotraukomis. Pats populiariausias vestuvių fotografavimo stilius yra žurnalistinė fotografija, tai šiek tiek subtili fotografijos atšaka kuri pagauna pačius spontaniškiausius momentus bei veido išraiškas apie kurias jūs net nesusimastote, kad darote. Tačiau tai tik vienas iš kelių fotografijos stiliaus pavyzdžių.

Dar vienas svarbus klausimas yra kiek pinigų galite skirti fotografui, nes taisyklė yra paprasta, kas kokybiška tas kainuoja. Kadangi jūs planavote vestuves mėnesius ar net metus, todėl jūsų šventė nusipelno būti įamžinta žavingai.Todėl ką paprastai rekomenduoja visi, tai skirti 10 procentų viso vestuvių biudžeto samdant profesionalų fotografą.

2. Paieška

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: Júya Photographer

Vos tik išsirinksite norimą stilių būsimų jūsų nuotraukų galite pradėti didžiąją paiešką. Iš pradžių gali atrodyti nuo ko čia reikėtų pradėti tačiau technologiniame amžiuje tai nėra visai sunku tiek ieškant įvairiuose vestuvių kataloguose tiek Facebook’o grupėse.

Svarbu visada skaityti atsiliepimus iš jau buvusių fotosesijų ar įvairių rekomendacijų. Verta pažymėti, kad užsukus į išsirinkto fotografo portfolio galite rasti daugybę nuostabių nuotraukų bet nebūkite 100% garantuoti, kad visos nuotraukos yra būtent to fotografo. Tačiau, būtent portfolio yra ta vieta kur pamatysite geriausiai kokiu stiliumi ir kokios nuotraukos atrodo iš ankščiau darytų fotosesijų ar vestuvių ir ar jums tai priimtina.

Sumažinkite turimų kandidatų sąrašą ir atminkite, kad dauguma aukštesnės klasifikacijos fotografų turi savo vestuvių fotosesijų kvotą arba būna užsakyti net metams ar porai jau į priekį, todėl pasistenkite pakliūti į šį sąrašą.

3. Gyvi interviu

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: LifeEmotions Wedding Photography

Jeigu tik įmanoma, pasistenkite susitikti gyvai su būsimu vestuvių fotografu prieš pasamdant jį ar ją. Tai jums padės dar labiau pažinti būsimo fotografo asmenybę, požiūrį ir pasižiūrėti ar jis sutampa su jūsų. Labai svarbu, kad interviu atliktumėte asmeniškai, o ne pasikurtumėte vestuvių planuotoją ar draugę, kad tai padarytų už jus, nes tik jūs žinote ko norite.Žinoma jūs turite savo lūkesčius todėl labai natūralu, kad juos turite patikrinti. Tačiau, nelaikykite šio susitikimo kaip darbo pokalbio, svarbu šiltumas, nes kitaip galite išgazdinti fotografą ir jis pats nenorės su jumis turėti reikalų. Būtinai pasidomėkite, apie jau buvusias vestuves, kaip jūsų pasirinktas fotografas susitvarko su nenumatytomis problemomis ir panašiai.

Jeigu neturite galimybės susitikti gyvai, visada galima pasinaudoti Skype ar bet kokia kita programa kuri leidžia bendrauti su video pagalba.Svarbiausia pajusti chemiją su fotografu prieš pradedant bendradarbiauti. Žinoma jūsų santykiai su fotografu nuotraukų kokybei beveik neturi jokio ryšio, tačiau visada bus daug lengviau palaikant šiltus ir draugiškus santykius.

4. Priimkite sprendimą

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: Pequeño Robot

Tai daug sunkesnis procesas negu skamba, bet kažkuriuo momentu tau ir tavo antrajai pusei teks priimti sprendimą ką pasamdyti. Mes rekomenduojame, kad susitiktumėte su 5 fotografais prieš priimant galutinį sprendimą nes tai jums suteiks pasirinkimo laisvę. Prieš pat sprendimo priėmimą labai patartina dar kartą pasigilinti į fotografą, nebijokite net jeigu yra galimybė paskambinti prieš tai jau įamžintas poras ir paklausti jų atsiliepimų. Galite net pajungti savo vaizduotę ir peržiūrint ankščiau darytas nuotraukas įsivaizduoti save juose ir ar jums tai tiktų ar ne.

Kai tik išsirinksite savo fotografą iškarto praneškite jam, nes kaip jau minėjome patys geriausi fotografai greitai užsakomi, todėl neverta laukti nė minutės. Užsakant fotografą jūs jau privalote turėti galutines vestuvių datas ir kada jums prireiks fotografo, nesusimaišykite šitame punkte. Kai tik jūsų fotografas patvirtins, kad jis jūsų, susitikite dar kartą patvirtinti visų kontrakto reikalų. Kai kurie fotografai mėgsta aplankyti būsimą vestuvių vietą ankščiau laiko, kad galėtų pasiruošti ar pagalvoti kaip geriausiai padaryti nuotraukas, todėl labai svarbu suderinti kiek fotografas dalyvaus visame planavime ir panašiai.

5. Atidžiai peržiūrėkite kontraktą

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?
Nuotrauka: Ingenio + Photography

Pasirašant kontraktą su fotografu reikia atkreipti dėmesį į 3 esminius punktus:
1. Kaina – gali kisti dėl daugybės faktorių, kaip pvz ar reikės asistento. Nuotraukų redagavimas ir stiliai gali taip pat prisidėti prie kainos, bei metų laikas (ypač vasara). Prieš padedant parašą turite sutarti, kad tai bus galutinė ir nekintanti kaina ir vienintelis pakeitimas gali būti, jeigu tu ir tavo partneris norės kažko dar papildomo ir bus pasirašomas sutarties priedas.
2. Laikas – suderinkite kiek valandų fotografas bus su jumis. Dauguma fotografų yra labai lankstūs ir galite būti su jumis nuo pat vestuvių pasiruošimo iki pačio paskutinio vestuvių šokio. Pasistenkite gauti valandų skaičių kiek fotografas skirs nuotraukų redagavimui.
3. Nuotraukų gavimas – sužinokite po kiek laiko jūs gausite vestuvines nuotraukas. Paprastai dauguma fotografų skiria apie 8-12 savaičių nuotraukų paruošimui bet būkite pasiruošę palūkėti ir šiek tiek ilgiau. Taip pat sužinokite ar fotografas pateiks nuotraukų albumą bei pagamintas nuotraukas.

VestuviuMados.lt rekomenduoja, kad neapsiribotumėte vien tik žodiniu susitarimu, tačiau ir viską surašytumėte ant lapo ir pasirašytumėte. Taip turėsite apčiuopiamą apsidraudimą jeigu įvyks kažkas blogo. Tikimės, kad mūsų patarimai buvo naudingi ir jums pavyks išsirinkti patį geriausią įmanomą fotografą pagal jūsų norus ir galimybes!

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą