Pradžia Juvelyrika/Žiedai Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Nuotrauka: Aly Carroll

Jūsų sužadėtuvių žiedas turėtų būti tikras siurprizas. Tačiau tas kuris renka sužadėtuvių žiedą negali to daryti aklai, tuo pačiu negalima pasitikėti kitų patarimais kurie nepažįsta gerai būsimos sužadėtinės. Pagirtina pasikalbėti su profesionalais bei jums artimais žmonėmis, tačiau net prieš tai reikia atkreipti dėmesį į daug aspektų. Šis juvelyrinis dirbinys turi būti unikalus nes tai bus viso gyvenimo įsipareigojimas jūsų antrai pusei taip pat svarbus šio įsimintino momento reprezentacinis objektas.

1. Biudžetas

Prieš pradedant svarstyti apie vestuves, patartina apsvarstyti ir tiksliai žinoti kiek galite sau leisti. Be galo svarbu įsivertinti kiek visos vestuvės gali kainuoti, turint omenyje, kad sužadėtuvių žiedas tik viena maža viso šio proceso dali ir viskas po to tik brangsta.

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Nuotrauka: José Villa

Pasiklausinėkite kiek gali vidutiniškai kainuoti sužadėtuvių žiedas ir pagalvokite kiek viso vestuvių biudžeto galite skirti žiedui, nepamirškite, akmenukas svarbiausia žiedo dalis ir jis parodo kiek žiedas vertas. Svarbu paminėti, kad neverta eiti į juvelyrikos parduotuvę ir ieškoti pačio gražiausio brangakmenio jeigu jo tiesiog negalėsite įpirkti. Jūs neprivalote niekam kažko įrodyti, nei savo partnerei nei aplinkiniams. Svarbiausia, kad žiedas reprezentuoja jūsų meilę, o žiedo detalės gali nublukti nuo pačios emocijos kurią būtent jūsų išrinktas žiedas sukels būsimai jūsų žmonai, nei žiedo finansinė vertė. Net turint pilnas kišenes pinigų, būkite atsargūs, kaip minėjome žiedas tik pirma dalis kuri viena pigiausių visame vestuvių procese.

2. Nepamirškite asmenybės

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Nuotrauka: Chris Cornell Photography

Asmenybė – viena svarbiausių detalių vestuvėse. Visada svarbu atkreipti dėmesį, kad vestuvėse svarbu unikalus stilius, o jūsų vestuvės tikėtina bus pirmos ir paskutinės todėl tai ideali proga turėti jas tokias kokių jūs norite.Ta pačia tema, mes rekomenduojame būsimai nuotakai nepasislėpti po dideliu makiažo sluoksniu, o sužadėtuvių žiedas turėtų atskleisti kas jūs esate.

Jeigu planuojate kažkam pirštis, akivaizdu turėtumėte gerai pažinoti savo partnerę, ką ji mėgsta bei visas mažas smulkmenas kurioms ji negali atsispirti. Todėl nevalia to užmiršti renkantis sužadėtuvių žiedui. Nedera pirkti sužadėtuvių žiedo kuris – per paprastas arba su kuriuo persistengsite ir jūsų išrinktajai jūsų parinktas stilius gali nepatikti. Naudokite bendrą nuovoką, jeigu jūsų mergina neturi vieno mėgstamo brangakmenio ar papuošalų stiliaus, tada galite ir labiau pasistengti nustebinti savo būsimą žmoną. Kitu atveju stenkitės pataikyti į jau esamą ir mėgstamą stilių.

3. Ilgaamžiškumas

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Nuotrauka: Ashley Seawell Photography

Nors akmenuko grožis ir turi labai svarbų viso bendro grožio aspektą, nepamirškite, kad žiedo ilgaamžiškumas labai svarbu taip pat. Svarbu atkreipti dėmesį ir pasidomėti ar jūsų išrinktas žiedas išliks it naujas ir po daugybės metų. Braižymas, purvas gali sugadinti žiedą visam laikui, todėl svarbu turėti omeny, kad žiedą gali tekti laikas nuo laiko profilaktiškai prižiūrėti. Pagirtina idėja, pasidomėti akmenukų istorija, kurie ilgaamžiškiausi bei kurie suteiks jums norimą “taip”.

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Nuotrauka: Brumley & Wells

Žiedo akmenuko ilgaamžiškumas vertinamas pagal Moh skalę (Mohs scale). Šioje skalėje galite pasidomėti būsimą akmenuko gyvenimo tarpsnį bei kiek jis atsparus pašaliniams dirgikliams. Ši skalė kaip ir dauguma, matuojama nuo 1 iki 10 kur Talkas silpniausias akmuo, o deimantas stipriausias. Turint tai omenyje, geriausias pasirinkimas ir būtų deimantas arba safyras ar rubinas, nes šie akmenukai ne vien, kad gražūs, tačiau ir vertinami 9 ar 10 Moh’o skalėje.

4. Reikšmė

Daugumai porų labai svarbu įprasminti simboliais ar kitomis reikšmėmis savo santykius bei vestuves. Ir visai nesvarbu ar tai daroma dėl tradicijų, prietarų ar dar kažko. Pavyzdys deimantas, šviesiausias akmuo, kuris gali būti įbrėžtas tik kito akmens, reprezentuoja: tobulumą, dvasingumą, triumfą, tvirtybę bei garbingumą. Safyras tai mėlynas ir paslaptingas tyrumo šaltinis, bei turintis pavadinimą: “sėkmės, tiesos ir išminties akmuo”.

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką

Žinoma yra ir daugiau aspektų bei ne kiekviena būsima nuotaka gilinsis į akmens simbolinę reikšmę, todėl verta pagalvoti ir apie kitus pasirinkimus kurie neprivers eiti ieškoti paskolos banke. Turkio akmuo simbolizuoja draugystę bei sakoma, jis atneša turtus, sėkmę ir meilę. Ametistas sakoma, kad yra dvasinis akmenukas, reprezentuojantis apsaugą ir pritraukiantis teigiamą energiją.

5. Mūsų patarimas

Mūsų patarimas: būkite savimi. Neleiskite būti nukreiptam į vieną ar kitą kryptį per daug šeimos narių, draugų ar ekspertų. Patarimai visada gerai, jais naudokitės kaip informacijos šaltiniais, tačiau nieko daugiau. Nepamirškite, jeigu jūs perkate sužadėtuvių žiedą, vadovaukitės jūsų partnerės skoniu ir pomėgiais.  Būkite lojalus jai ir jūsų draugystei bei stenkitės nespausti savęs dėl žiedo vertės, svarbiausia ką jis reiškia.

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedo akmenuką
Notrauka: Adrian Tuazon McCheyne

Jeigu jūs esate mergina ir būsima nuotaka, nebandykite apsimesti, kad jums be galo patinka žiedas jeigu jis nepatinka jums visai. Visada pasistenkite duoti užuominų, kad galų gale gautumėte tai ko jūs norite. Visgi jūs jį turėti ant savo piršto visa likusį gyvenimą.

Pabaigai, atminkite, kad sužadėtuvių žiedas nėra vienintelis pasipiršimo pasirinkimas. Visada galima rasti ir kitų juvelyrikos dirbinių kurie reprezentuos tą pačią reikšmę t.y jūsų meilę. O jeigu visgi sužadėtuvių žiedas yra jūsų pasirinkimas, pasinaudokite mūsų patarimais.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą