Pradžia Fotografija/Filmavimas Fotografė: visuomet turėkite bent 20 atliekamų minučių

Fotografė: visuomet turėkite bent 20 atliekamų minučių

vestuvių fotosesija

Su fotografe Kristina Černiauskiene („Shining Seasons Photography“) pirmą kartą susitikome Vestuviumados.lt organizuoto „Nuotakos įvaizdžio  projekto“ įgyvendinimo dieną. Jau nuo pirmų pažinties akimirkų ši fotografė paliko puikų įspūdį – šilta, draugiška, komunikabili. Tad, kol grožio salono meistrės gražino būsimą nuotaką, su fotografe Kristina šnekučiavomės prie arbatos puodelio. Pokalbio metu sužinojau nemažai smagių istorijų ir praktinių patarimų jauniesiems, kuriais norėčiau pasidalinti ir su Jumis. Juk vestuvių fotografas gana dažnai yra tas žmogus, kuris su jaunaisiais praleidžia visą vestuvių dieną ir savo žvitriomis akimis pastebi net mažiausias vestuvių smulkmenas.

Kristina, kiek metų fotografuojate vestuves?

Iš viso profesionaliai fotografuoju 6 metus, per kuriuos jau įamžinau apie 40 vestuvių. Nesu tik vestuvių fotografė. Pavadinčiau save gyvenimo būdo fotografe. Fotografuoju poras, šeimas, vaikus, dirbu studijoje, bendradarbiauju įvairiuose projektuose.  Įvairiapusiška fotografavimo patirtis, lankstumas ir gebėjimas lengvai prisitaikyti naujose situacijose puikiai pasitarnauja įamžinant vis naujus herojus.

vestuvių fotosesija

Kaip apibūdintumėte savo kuriamą vestuvių fotografiją?

Jaunieji gana dažnai vestuvių fotografus renkasi atsižvelgdami į rekomendacijas bei jų darbus. Visuomet susitikusi su poromis išklausau jų pageidavimų, stengiuosi atsižvelgti į jų individualius norus. Man svarbu pažinti porą, tad stengiuosi jau pirmo susitikimo metu užduoti teisingus klausimus, kad paskui rasčiau ir galėčiau jiems pasiūlyti geriausius vestuvių fotografijos sprendimus, skirtus būtent jiems. Įamžinusi nemažai vestuvių jau pastebiu, kad mano vestuvinė fotografija gana dažnai būna tiek reportažinė, tiek šiek tiek režisuota, kuomet poroms patariu, kaip geriau pozuoti, kad kartu sukurtume meniškas jų šventės fotografijas. Labiausiai patinka fiksuoti natūralias emocijas, judesį ir labai džiaugiuosi, kuomet pavyksta tinkamu momentu nufotografuoti tai, kas trunka vos akimirką, pavyzdžiui vėją nuotakos suknelės klostėse.

vestuvių fotosesija

Kai kurios poros nori išskirtinės vestuvių fotosesijos su unikaliomis idėjomis, rekvizitais. Ar verta daryti originalią vestuvių fotosesiją su begale papildomų rekvizitų?

Mano darbo patirtis rodo, kad  pastaruoju metu jaunieji prioritetus teikia ne kuo išskirtinesnėms fotosesijos idėjoms, o tikriems jausmams, emocijoms ir labiausiai nori, kad būtų įamžintos tos dienos nesuvaidintos akimirkos. Žinoma, fotosesija su rekvizitais įdomu, originalu, tačiau tai yra papildomas rūpestis porai vestuvių dieną. Aš jauniesiems rekomenduoju pasiimti į fotosesiją keletą jiems ypatingus sentimentus keliančių daiktų, kurie vestuvių fotosesijos nuotraukoms suteiktų dar gilesnę prasmę ir per daug neapsunkintų, neįpareigotų jaunųjų.

vestuvių fotosesija

Į ką būtinai reikėtų atkreipti dėmesį jauniesiems, planuojantiems vestuvių dienos fotosesiją?

Mano patarimai būtų praktiniai, paprasti, kurie jau ne kartą pasitvirtino įamžinant svarbią vestuvių dieną. Po vestuvių ceremonijos, kuomet svečiai sveikina jaunuosius, visi labai skuba įsiamžinti su nauja šeima. Kadangi laikas sveikinimams dažnai būna ribotas, rekomenduočiau šioje dalyje su jaunaisiais įsiamžinti tik tiems svečiams, kurių nebus vakarinėje šventės dalyje. Kiti svečiai tą galės padaryti vakare. Kavinėje, restorane, kur vyks vestuvių pokylis, siūlyčiau iš anksto apgalvoti fotosesijos kampelį, kuriame jaunieji galės įsiamžinti su vestuvių svečiais. Nereikia ruošti kažko ypač prašmatnaus ir sudėtingo. Tai galėtų būti atskiras stalelis su gėlėmis gražiame fone ir tai jau bus ženkliai gražiau, nei fotografuotis atsitiktinėje vietoje prie sienos ar valgiais nukrauto stalo.

Dar vienas patarimas jauniesiems – būkite pasiruošę nenumatytiems atvejams. Planuodami vestuvių fotosesiją, pridėkite bent 20 min. prie sutarto fotosesijos laiko nenumatytiems atvejams. Juk tikrai norėsite atsigerti, užkąsti, galbūt pasitaisyti makiažą, šukuoseną, galbūt nutiks kažkas netikėto, kam prireiks papildomų minučių, tad visuomet turėkite laiko rezervą. Ir svarbiausia, raginu visas poras išsakyti savo pageidavimus fotografui, nes abipusė komunikacija ir pasitikėjimas tiek planuojant vestuvinę fotosesiją, tiek jos metu padės sukurti kur kas kokybiškesnį rezultatą.

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą