Pradžia Apie meilę poroje Draugystės stadijos

Draugystės stadijos

Draugystės stadijos

Prisiminkite laiką, kai pirmą kartą pradėjote su kažkuo susitikinėti. Kaip jautėtės? Ko gero, buvo daug romantikos, paslaptingumo, pažadų, tiesa?

Buvo daugybė pokalbių ir SMS žinutės kas valandą, norint sužinoti, kaip laikosi antroji pusė. Po 6 mėnesių dingo noras visada žinoti, ką veikia mylimasis. Buvo barnių, tačiau vienas kito supratimas tapo gilesnis.

Dar po 6 mėnesių jūsų santykiai apskritai įgijo naują prasmę. Lyginant su pirmu draugystės mėnesiu, daug kas pasikeitė. Tai ir vadinama santykių stadijomis.

Galbūt pastebėjote – jokia draugystė negali visą laiką būti tiesiog stabili. Laikui bėgant, pokyčiai tiesiog būtini. Pakilimai ir nuosmukiai porai atneša gilesnį supratimą, vienas kito priėmimą, tvirtesnį ryšį.

Tačiau kaip kažkas gali apriboti draugystę tiesiog suskirstydamas ją į stadijas? Tiesą sakant, JŪS GALITE. Nesvarbu, kaip asmeniškai ar išskirtinai vertinate jūsų patirtį draugystėje,visos poros „praeina“ kai kuriuos santykių etapus. Taigi kokios tos stadijos, kuo jos pasižymi?

Skirtingos draugystės stadijos

Kodėl svarbu žinoti kokios yra draugystės stadijos? Tai tiesiog pravers jums bandant suprasti, kas vyksta tarp jūsų ir mylimo žmogaus. Tai gali padėti išvengti ginčų, barnių. O svarbiausia – stipriau vienas kitą mylėti.

Meilė sklando ore

Pavadinkime šią stadiją romantika. Tiesą sakant, tai taip pat vadinama meilikavimo ir fantazijų etapu. Kiekviena draugystė nuo to prasideda. Tai laikas, kai pradeda jaudinti gražios meilės dainos, kai trokštate visą laiką leisti drauge, kartu šėlti ir tiesiog mylėti!

Trokštate žiūrėti vienas kitam į akis ir visą gyvenimą būti drauge. Svarbiausia šioje stadijoje – vienas kitam įtikti, tad elgiatės kaip įmanoma geriausiai ir… dažniausiai ignoruojate vienas kito skirtumus.

Šis santykių etapas – kiek paviršutiniškas, mat dažniausiai žmonės neatsiskleidžia iki galo. Tik ištirpus meilei imsite iš tiesų suprasti, kokie esate. Tačiau tai – jau kita stadija. Šioje poros tiesiog mėgaujasi meile, romantika ir buvimu drauge.

Paprasčiausias žmogus? Tu?!

Tai – realumo stadija, kuomet pamatote, koks jis/ji yra iš tiesų. Tai laikas, kai ima erzinti tai, kas anksčiau patiko ar į ką tiesiog nekreipdavote dėmesio.

Kas vyksta? Romantika tiesiog užsnūsta ir leidžia jums susipažinti su tikrove. Dabar žinote, jog mylimasis yra tiesiog žmogus – su trūkumais, blogais įpročiais.

Ši stadija panašėja į burbulą, rizikuojantį susprogti iš romantikos patekus į tikrovę. Svarbiausia šioje stadijoje nepamiršti bendrauti, nuoširdžiai kalbėtis – tik taip pavyks geriau vienas kitą suprasti.

Galėčiau tave nužudyti!

Pernelyg grubu? Šioje stadijoje skirtumai bei trūkumai ne tik tampa akivaizdūs, bet ir yra kovos dėl valdžios priežastimi. Prasideda pykčiai, ginčai… Tampa sunku. Tai etapas, kurio metu išsiskiria daugybė porų… Tačiau tos, kurios išlieka kartu, iš tiesų išmoksta būti kantrūs, efektyviai bendrauti.

Tu nesi toks jau blogas

Tiek daug kovojimo praėjusiame etape priverčia pasijusti išsekus tiek fiziškai, tiek emociškai. Taigi, ką tuomet darote? O gi šiame etape dar kartą įvertinate vienas kitą, juk jei vis dar esate kartu, ko gero nėra taip blogai, kaip galvojote. Ši stadija taip pat vadinama stabilizacijos, sutvirtėjimo.

Šiame etape pora paprastai pradeda pasitikėti santykių tvirtumu, stengiasi susikurti sveiką, tikrą draugystę. Žmonės supranta, jog jų skirtumai nėra tokie trukdantys, kaip manė, taigi, laimė drauge – iš tiesų įmanoma misija. Taip pat tai metas, kai pradedate daugiau laiko skirti draugams – poros santykiai sutvirtėja, išmokstate skirstyti laiką.

Tikrieji santykiai, pagaliau

Visų stadijų „praėjimas“ bei šios pasiekimas – iš tiesų ne lengva užduotis. Tai jautrumo, laimės etapas!

Išmokstate priimti vienas kitą tokius, kokie esate. Žinoma, barniai ar nesutarimai negali visiškai išnykti, tačiau jie tampa nebe tokie reikšmingi, rimti.

Dabar metas, kai galite pasimėgauti tikruoju meilės skoniu. Ne tuo, kupinu iliuzijų ir romantinių novelių, tačiau tikruoju – paremtu abipusiu pasitikėjimu, pagarba, supratimu.

Kiekvienuose santykiuose visada bus barnių, kivirčų – net jei išgyvenote visas draugystės stadijas!Tačiau taip pat jūsų laukia geros akimirkos – meilės vienas kitam, dalinimosi, rūpesčio mylimu žmogumi. Būtent šios geros akimirkos drauge ir padeda žmonėms įveikti visus santykių nesklandumus.

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą