Pradžia Muzika ir šokiai Ar vestuvių vedėjas reikalingas jūsų šventei?

Ar vestuvių vedėjas reikalingas jūsų šventei?

Paulius Markulis

Jūs ištarėte TAIP! Tuomet ateina vienas malonesnių rūpesčių jūsų poros gyvenime – vestuvių planavimas. Planuodami vestuves, be daugybės kitų sprendimų, turėsite nuspręsti, ką veiksite jūs ir jūsų svečiai šventės metu, kuo užimsite svečius po vakarienės, ar pasikviesite gyvos muzikos grupę, o galbūt muzikantą ar jų duetą, kam patikėsite šventės vedėjo vaidmenį- liudininkams ar piršliams?

Vis dėl to, nereta būsimų jaunavedžių porelė patiki savo vestuvių šventės vedimą profesionaliam renginių vedėjui. Jei kyla klausimų, ar reikalingas vestuvių vedėjas jūsų šventei, pateiksiu keletą argumentų UŽ ir PRIEŠ, kurie galbūt padės apsispręsti.

Argumentai UŽ, kodėl reikalingas vestuvių vedėjas

1. Pasinaudodami vestuvių vedėjo paslaugomis, patikite savųjų vestuvių eigą profesionalui. Jei jūsų pasirinktas vedėjas yra savo darbo meistras, vestuvių dieną jums beliks džiaugtis jaudinančiomis ir nepakartojamomis akimirkomis, verkti iš laimės ir juoktis iki ašarų. Ši diena, iš tiesų prisiminimuose liks kaip viena nuostabiausių dienų jūsų gyvenimuose.

2. Pasikviesdami vestuvių vedėją, jūs galite užtikrinti, kad jūsų šventė nepasibaigs nemalonia girtų svečių tramdymo ir išvedimo miegoti procedūra. Organizuodamas jūsų pasirinktas vestuvines tradicijas, siūlydamas pramogas, vestuvių vedėjas užtikrina, kad taurės ir taurelės nebus kilnojamos kas penkios minutės ir bent jau absoliuti dauguma svečių sulauks ir prisimins laimingą vestuvių pokylio pabaigą.

3. Vestuvių vedėjas padės jūsų svečiams susipažinti ir atsipalaiduoti. Jo pagalba, jūsų šventėje tvyros jauki ir šventiška atmosfera. Norintys pasveikinti svečiai gaus galimybę tarti sveikinimo žodį. Tuo pat metu, geras renginio vedėjas pasistengs, kad būtų išvengta ilgų, nereikalingų kalbų vėlesnėje šventės dalyje.

Paulius Markulis

4. Jei pageidausite, vestuvių vedėjas padės koordinuoti ir jūsų santuokos ceremoniją. Pasirūpins, kad ji praeitų sklandžiai, be rūpesčių ir streso. Reikiamu momentu svečiai bus reikiamoje vietoje, o po ceremonijos iškilmingai pasitiks jus rožių žiedlapių lietumi. Tai yra dar vienas svarbus vestuvių vedėjo privalumas. Patyręs savo darbo meistras, dirbantis vestuvėse ne vienerius metus, bus kupinas patarimų dėl vestuvių šventės planavimo ir eigos. Padėdamas jums planuoti vestuves ir koordinuodamas pačią šventę, vestuvių vedėjas gali jauniesiems bent dalinai atstoti vestuvių planuotoją.

5 .Vestuvių vedėjas ypač svarbus vestuvėse, kuriose svečiai kalba keliomis kalbomis. Tokiu atveju, vakaro vedėjo papildoma ir labai svarbi užduotis šventėje yra ištirpdyti kalbos barjerą tarp skirtingomis kalbomis kalbančių svečių. Idealiu atveju, reikiamomis kalbomis laisvai kalbantis vedėjas, ves vakarą taip, kad svečiai net nepastebės ir pamirš, kad jie kalba skirtingomis kalbomis. Apie „dvikalbių” vestuvių ypatumus parašysiu plačiau kitame straipsnyje.

Jaunųjų argumentas PRIEŠ vestuvių vedėją

Iš tiesų, yra tik vienas argumentas PRIEŠ vestuvių vedėją. Tai yra dar viena paslauga jūsų vestuvėms, kuri reikalauja papildomo biudžeto. Kai kam gali pasirodyti, kad ši paslauga yra per brangi.

Vis tik reikėtų įvertinti vestuvių vedėjo kainą bendro vestuvių biudžeto kontekste. Neįvardindamas konkrečių kainų, kurios kasmet šiek tiek kinta ir gerokai skiriasi tarp skirtingų vedėjų, galiu pasakyti, kad vestuvių vedėjas jums kainuos tikrai mažiau nei pasirinktas restoranas ar sodyba ir šventinė vakarienė. Vestuvių vedėjas vidutiniškai kainuoja mažiau ir už fotografą ar vestuvių planuotoją, gali net mažiau kainuoti už ištaigingą jaunosios suknelę.

Tačiau pabandykite įsivaizduoti, kaip atrodo vestuvės be vedėjo. Šventė vyksta prabangiame restorane, kur jūs su svečiais sočiai vaišinatės ypatingais valgiais, stalai ir salė skoningai papuošti, o papuošimų spalvos dera su jūsų nuostabia vestuvine suknele ir jaunikio butonjere. Tačiau visą vakarą tarp svečių tvyro nejauki įtampa, nes susirinkę dvi šeimos, bei jūsų draugai nepažįsta vieni kitų. Po vakarienės jaunieji kartu su liudininkais turi spręsti dilemą, kaip užimti svečius, ir kaip juos pralinksminti… O tuo metu, kad visi greičiau atsipalaiduotų, keli drąsesni vyrai uoliai imasi „komendanto” pareigų ir visus ragina pakelti taureles kas keletą minučių.

Paulius Markulis

Po vestuvių, jūsų fotografas jums įteiks puikių vestuvinių nuotraukų albumą, bet žiūrinėdami jas, jūs prisiminsite nemalonius vestuvių vakaro momentus, kai teko raminti alkoholio padauginusį giminaitį, kuris jau ketvirtą kartą stojosi sakyti nerišlios sveikinimo kalbos ir šį kartą nutarė dar ir sudainuoti dainą…

Tėvelių nuogąstavimai: „vestuves gali vesti ir muzikantai“

Gana dažnai jaunųjų tėvai įtariai priima žinią, kad jų vaikų vestuvėse dirbs ne tradiciniai vestuvių muzikantai, o renginių vedėjas ir DJ. Tėveliai dažniausiai baiminasi, kad tokiose vestuvėse bus pamirštos visos jų laikų vestuvinės tradicijos, o DJ visą vakarą leis trankią šiuolaikinę muziką, kuri neleis svečiams ramiai pabendrauti. Jie nežino, kad vestuvių vedėjas, jei tik jaunieji to pageidaus, su malonumu suorganizuos įvairiausias vestuvines tradicijas, nuo senųjų baltų laikų išlikusio – šeimos židinio perdavimo – iki naujųjų, iš svetur atėjųsių jaunųjų šokio ir torto pjovimo tradicijų.  Renginiuose grojantis DJ, taip pat gali lanksčiai prisitaikyti prie publikos poreikių ir užtikrins įvairių laikų muzikinį foną.

Jau ne kartą teko iš pradžioje nuogąstavusių jaunųjų tėvų ar senelių vakaro pabaigoje sulaukti teigiamų nusistebėjimų „prisipažinsiu – nesitikėjau, kad bus taip linksma” arba „net nežinojau, kaip įdomiai galima švęsti vestuves šiais laikais!”.

Paulius Markulis

Vestuvių vedėjas pagal jūsų poreikius

Šiais laikais, vestuvių vedėjų pasirinkimas yra didžiulis. Ar jūs norite, kad jūsų vestuves vestų vyras, ar moteris? Galite pasirinkti dainuojantį ar net grojantį vedėją. Galbūt jūsų pora labai jauna, organizuojate jaunatvišką vestuvių vakarėlį ir norite pasikviesti jauną vedėją, kuris pasiūlys daug pramogų ir žaidimų? O gal jūs norite charizmatiško, žinomo  aktoriaus ar televizijos laidų vedėjo, kuris sukurs reikiamą romantišką atmosferą jūsų ištaigingame vestuvių pokylyje? Pasirinkimų yra daug ir jie priklauso tik nuo jūsų poreikių.

Linkiu, kad jūsų vestuvės būtų linksmos ir jaukios su vakaro vedėju, ar be jo. Bet, jei vestuvių dieną jūs norite pamiršti visus planavimo rūpesčius ir tik mėgautis švente, jei nenorite užkrauti šventės vedimo ir koordinavimo naštos savo liudininkams, pasikvieskite profesionalų vestuvių vedėją, ir jis pavers jūsų vestuves nuostabiu, nepamirštamu jūsų gyvenimo įvykiu.

Nuotraukos iš Pauliaus Markulio asmeninio archyvo.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą