Pradžia Straipsniai Ar jaunieji privalo “pamaitinti” vestuvių paslaugų tiekėjus?

Ar jaunieji privalo “pamaitinti” vestuvių paslaugų tiekėjus?

vestuviu maistas

 

Šiuo metu vyksta pats vestuvių planavimo įkarštis ir būsimiems jauniesiems kyla daug klausimų, kaip…, kas…, kodėl….? Tad džiaugiamės turėdami šaunių ekspertų komandą, kuri gali patarti mūsų skaitytojams ir atsako į jų klausimus. Šį kartą “Vestuvių mados” skaitytoja Gabija atsiuntė mums štai tokį klausimą:

“Ar jaunieji privalo pasirūpinti paslaugų tiekėjų – fotografų, muzikantų, vedėjų – maistu šventės metu (atsižvelgiant į tai, kad jau ir taip jiems moka sutartą honorarą)?”

Į skaitytojos klausimą atsako vestuvių planuotoja Inesa Borkovska.

Klausimas labai aktualus ir dažniausiai jaunavedžiai net nepagalvoja apie tokius dalykus kaip personalo maitinimas. Kaip apie suprantamą dalyką dažniausiai jauniesiems primena vestuvių organizatorės, maisto tiekėjai ir pan. Taigi, nepamirštame apie tai , kad visi Jūsų paslaugų tiekėjai (fotografas, organizatoriai, vedėjai ir t.t.) irgi žmonės ir turi teisę savo darbo dieną papietauti. Dažniausiai paslaugų tiekėjai, tokie kaip fotografas arba muzikantai, būna su jaunavedžiais nuo ankstaus ryto iki šventės pabaigos, tai natūralu, kad turi pavalgyti.

Taigi, grįžkime prie klausimo esmės – jaunieji privalo pasirūpinti ar ne? Atsakymas ir taip, ir ne. Iš patirties galiu pasakyti, kad 95 proc. jaunųjų į tai žiuri kaip į savaime suprantamą dalyką ir užsako bei apmoka už paslaugų tiekėjų maistą. Kitas dalykas, kai tiekėjas dirba iki vakarienės , kuri prasideda 19-20 val. (pvz. iki jaunųjų susėdimo prie stalo). Dažniausiai tai būna fotografai, šventės koordinatoriai ir pan. Tokiu atveju tiekėjai neretai patys atsisako vakarienės , nes tiesiog jau baigė darbą.

Kai kurios jaunųjų poros vis dėl to galvoja, kad neprivalo apmokėti dar kelių papildomų žmonių patiekalus. Ir jie taip pat teisūs. Pirmiausiai, tas punktas turėtų būti numatytas sutartyje su tam tikros paslaugos tiekėju. Jeigu tiekėjas nurodo sutartyje, kad prie honoraro už paslaugas jaunavedžiai dar turi pasirūpinti maistu , gėrimais – tai yra keli puodeliai kavos ar arbatos, vandens (jokiu būdu nealkoholiniais), ir jeigu jaunavedžiai su tuo punktu sutinka, tada tai yra sutarties punktas, kurį turi įvykdyti jaunieji. Priešingu atveju, jeigu jaunavedžiai nesutinka su šiuo sutarties punktu ir atsisako sumokėti už maistą, tada jaunieji privalo pasirūpinti tuo, kad paslaugos tiekėjai galėtų įsigyti už savo lėšas, šalia ar pobūvio vietoje, šilto, kokybiško maisto ir šiltų bei gaiviųjų gėrimų.

Taip pat turi būti numatyta vieta (atskiras stalas, kambarys), darbo pertraukos laikas ir apytikslė trukmė (pertraukų trukmės dažniausiai nurodomos šventinės programos scenarijuje).

Ar mokėti už tiekėjų maitinimą ar ne , tai tik jaunavedžių reikalas, bet, be abejo, reikia nepamiršti ir žmogiškąjį faktorių bei atsižvelgti į kiekvieno tiekėjo darbo valandas.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą